sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăSportFotbal: înfrângere pentru CSM Focșani 2007 în ultimul amical înainte de începerea...

Fotbal: înfrângere pentru CSM Focșani 2007 în ultimul amical înainte de începerea sezonului

Joc neconvingător al echipei CSM Focșani 2007 în ultima partidă amicală înainte de începerea sezonului 2023-2024. Antrenorii Octavian Grigore și Adrian Senin au rulat, și de această dată, cam toți jucătorii avuți la dispoziție (aproape 30). Se vede că nu au reușit, deocamdată, să închege un lot omogen, cu relații de joc și trasee prestabilite. Oaspeții de la CSM Bacău (pregătiți de un antrenor cu experiență, Cristian Popovici) au fost mai siguri pe ei și au condus, la un moment dat, cu scorul de 3-0. Gazdele au revenit pe tabelă spre finalul meciului, reușind să înscrie de două ori, prin Maxs Dores (minutul 79) și Zaharia (minutul 89). Jucătorii echipei băcăuane au mai marcat o dată, înainte de fluierul final al arbitrului. Astfel, CSM Focșani 2007 – CSM Bacău, scor final 2-4 (0-2).

Campionatul Ligii 3 la fotbal începe peste o săptămână. În următoarele zile, staff-ul echipei focșănene trebuie să definitiveze lotul de jucători cu care se va încerca îndeplinirea obiectivului: calificarea în play-off și, ulterior, la barajul de promovare în liga secundă. CSM Focșani 2007 va juca pe teren propriu în prima etapă a sezonului 2023-2024, cu CSM Râmnicu Sărat, una dintre cele mai bune formații din sezonul trecut.