vineri, martie 29, 2024
AcasăSportFOTBAL: Doar remiză între CSM Focșani 2007 și Viitorul Ianca

FOTBAL: Doar remiză între CSM Focșani 2007 și Viitorul Ianca

Meciul de fotbal de liga a treia, dintre CSM Focșani 2007 și Viitorul Ianca, disputat astăzi după-amiază, pe stadionul Milcovul din Focșani, s-a încheiat nedecis. Deși aveau nevoie de victorie pentru a se menține în prima parte a clasamentului seriei a doua, jucătorii antrenați de Marius Bratu au pierdut două puncte, meciul încheindu-se cu scorul de 1-1, focșănenii fiind la un pas de eșec. Golul gazdelor a fost marcat în minutul 89 de Arnautu, asta după ce jucătorii din Ianca au condus cu 1-0 la pauză. În etapa a noua, CSM Focșani 2007 va evolua în deplasare, pe terenul unei echipe în formă bună în acest început de sezon, CSM Rm. Sărat.