marți, aprilie 16, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani nu mai găsește drumul spre victorie

Fotbal: CSM Focșani nu mai găsește drumul spre victorie

O nouă înfrângere pentru CSM Focșani 2007 în Liga a treia la fotbal. După o evoluție destul de modestă, focșănenii au pierdut meciul disputat în această după-amiază, în etapa a XIII-a, în deplasare, cu Olimpic Cetate Râșnov. Scorul a fost 2-0 (1-0) pentru gazde. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a rămas cu 17 puncte, acumulate în cele 13 etape. Fotbalistul focșănean Florinel Beșa a fost eliminat în minutul 80, acesta primind roșu direct din partea arbitrului, pentru lovirea unui adversar la un duel. Săptămâna viitoare, în etapa a XIV-a, jucătorii focșăneni vor evolua pe teren propriu, în compania formației Sporting Liești. Va fi ultimul meci din acest an, pentru că în ultima etapă CSM Focșani 2007 nu va juca.