luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a remizat cu Ceahlăul Piatra Neamț

Fotbal: CSM Focșani 2007 a remizat cu Ceahlăul Piatra Neamț

Meci amical important, astăzi, pe stadionul Milcovul din Focșani. CSM Focșani 2007 a jucat cu Ceahlăul Piatra Neamț, locul 9 în Liga 2, cu șanse mari de a accede în play-off. De altfel, în componența lotului echipei nemțene se află jucători cu experiență în prima ligă, precum Marius Constantin, Denis Benga sau albanezul Azdren Llullaku. De asemenea, trebuie menționat că echipa Ceahlăul Piatra Neamț este antrenată de Cristian Pustai. Antrenorii ambelor formații au rulat toți jucătorii avuți la dispoziție. Scor final, CSM Focșani 2007 – Ceahlăul Piatra Neamț 1-1 (0-1). Cele două goluri au fost marcate de Enache, în minutul 57, pentru gazde, și, respectiv, de Azdren Llullaku, în minutul 32, pentru oaspeți. Următorul meci de pregătire se va disputa sâmbătă, 24 februarie, de la ora 14.00, pe Stadionul Dinamo din Șoseaua Ștefan cel Mare, în compania formației CS Dinamo București (Liga 3).