joi, martie 28, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut cu Viitorul Ianca, pe teren propriu

Fotbal: CSM Focșani 2007 a pierdut cu Viitorul Ianca, pe teren propriu

Meci slab făcut de jucătorii pregătiți de Elvis Ilaș, pe teren propriu. Sâmbătă seară, CSM Focșani 2007 a jucat pe stadionul Milcovul cu echipa CS Viitorul Ianca, în faza play-out din Liga 3 la fotbal. Scorul a fot deschis de gazde, prin Pasăre, în minutul 13. Oaspeții au revenit destul de repede și au întors rezultatul până la pauză. Scor final, CSM Focșani 2007 – CS Viitorul Ianca 1-2 (1-2).
Vineri, 19 mai, echipa focșăneană va evolua în deplasare, cu Dinamo Bacău. Apoi, în ultima etapă a sezonului 2022-2023, CSM Focșani 2007 va juca pe teren propriu, cu ACS Voința Limpeziș.