joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportFotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat restanța cu Viitorul Ianca

Fotbal: CSM Focșani 2007 a câștigat restanța cu Viitorul Ianca

Astăzi după-amiază s-a disputat meciul restant dintre Viitorul Ianca și CSM Focșani 2007, din Liga 3 la fotbal. Partida a fost amânată după ce echipa focșăneană fusese decimată de cazurile de COVID-19. Meciul de astăzi s-a încheiat cu victoria echipei focșănene, cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Lemac, în minutul 76, din lovitură de la 11 metri. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 17 puncte și a urcat pe locul al treilea în clasamentul Seriei a II-a. Sâmbătă se va disputa ultima etapă din acest an, care înseamnă și prima etapă a returului. Echipa focșăneană va juca în deplasare, cu CS Făurei.