La sfârșitul săptămânii trecute, CSM Adjud 1946 a jucat finala Regiunii Sud-Est la fotbal U17. Campioana județului Vrancea a întâlnit, pe stadionul Milcovul din Focșani, campioana județului Brăila – CS Victoria Traian. Tinerii fotbaliști adjudeni au deschis scorul, însă brăilenii au întors rezultatul și au câștigat cu scorul de 2-1. ”Final de drum, început de vis! Rezultatul de nu șterge însă munca, sacrificiile și evoluțiile excelente din acest sezon. Suntem extrem de mândri de fiecare dintre voi pentru determinarea, caracterul și dorința de a reprezenta cu onoare culorile clubului. Îi felicităm pe jucători, pe staff-ul tehnic și pe toți cei care au fost alături de această generație! Ați demonstrat că viitorul fotbalului adjudean este pe mâini bune. Vă mulțumim pentru un sezon frumos și vă dorim tuturor o vacanță plăcută, cu odihnă și multe momente frumoase alături de cei dragi. Ne revedem mai puternici în sezonul următor!”, au transmis reprezentanții clubului adjudean.
Fotbal: Adjudul a pierdut finala Regiunii Sud-Est la U17
By editor stiri
0
169
Știri din aceeași categorie
- Advertisment -
