AcasăSportClasamentul sportivilor CSM Focşani 2007 în anul 2015

Clasamentul sportivilor CSM Focşani 2007 în anul 2015

Clubul Sportiv Municipal 2007 și-a stabilit clasamentul primilor zece sportivi în anul 2015.

1. Daniel Fusaru – karate SKDUN
– Dublu campion mondial şi un loc III (cu echipa României) şi un loc II la individual, la Campionatul Mondial
– Campion European, un loc II şi un loc III cu echipa României şi un loc II la individual, la Campionatul European

2. Maria Paraschiv – judo
– Locul III la Campionatul naţional U 21, la Campionatul Naţional U 23 şi la Campionatul Naţional de seniori

3. Echipa U 20 – baschet
– Vicecampioană naţională

4. Echipa formată din Mihnea Ene, Ştefan Magadan şi Lucian Puţaru – tir
– Campioană naţională la juniori III, vicecampioană naţională la juniori I şi la junori II

5. Andrei Ciobanu, judo
– Vicecampion naţional U 21, locul V la Campionatul naţional U 23 şi la Campionatul naţional de seniori

6. Echipa de seniori, handbal
– Promovare în Liga Naţională

7. Andreea Arginteanu – karate SKDUN
– Campioană mondială şi locul II cu echipa României şi locul III la individual, la Campionatul mondial
– Campioană Europeană cu echipa României şi locul III la Campionatul European

8. Echipa masculină formată din Ionuţ-Matei Acsinte, Cătălin-Lucian Pătraşcu, Cosmin Vasiliu – şah
– Campioană naţională la şah clasic şi blitz, locul II la şah rapid la Campionatul naţional pe echipe

9. Echipa formată din Mălina-Andeea Aciu, Ana-Maria Banciu, Alexandra Banciu – şah
– Campioană naţională la blitz şi locul III la şah clasic, la Campionatul Naţional pe echipe

10. Maria-Daciana Ciubotaru – tenis
– Locul III la Campionatul naţional U 10 pe echipe (cu Fortuna Brăila unde a fost avut împrumut provizoriu), optimi-finalistă la Campionatul naţional individual U 10.

ARTICOLE SIMILARE
- Advertisment -

Cele mai citite

Clasamentul sportivilor CSM Focşani 2007 în anul 2015

Clubul Sportiv Municipal 2007 și-a stabilit clasamentul primilor zece sportivi în anul 2015.

1. Daniel Fusaru – karate SKDUN
– Dublu campion mondial şi un loc III (cu echipa României) şi un loc II la individual, la Campionatul Mondial
– Campion European, un loc II şi un loc III cu echipa României şi un loc II la individual, la Campionatul European

2. Maria Paraschiv – judo
– Locul III la Campionatul naţional U 21, la Campionatul Naţional U 23 şi la Campionatul Naţional de seniori

3. Echipa U 20 – baschet
– Vicecampioană naţională

4. Echipa formată din Mihnea Ene, Ştefan Magadan şi Lucian Puţaru – tir
– Campioană naţională la juniori III, vicecampioană naţională la juniori I şi la junori II

5. Andrei Ciobanu, judo
– Vicecampion naţional U 21, locul V la Campionatul naţional U 23 şi la Campionatul naţional de seniori

6. Echipa de seniori, handbal
– Promovare în Liga Naţională

7. Andreea Arginteanu – karate SKDUN
– Campioană mondială şi locul II cu echipa României şi locul III la individual, la Campionatul mondial
– Campioană Europeană cu echipa României şi locul III la Campionatul European

8. Echipa masculină formată din Ionuţ-Matei Acsinte, Cătălin-Lucian Pătraşcu, Cosmin Vasiliu – şah
– Campioană naţională la şah clasic şi blitz, locul II la şah rapid la Campionatul naţional pe echipe

9. Echipa formată din Mălina-Andeea Aciu, Ana-Maria Banciu, Alexandra Banciu – şah
– Campioană naţională la blitz şi locul III la şah clasic, la Campionatul Naţional pe echipe

10. Maria-Daciana Ciubotaru – tenis
– Locul III la Campionatul naţional U 10 pe echipe (cu Fortuna Brăila unde a fost avut împrumut provizoriu), optimi-finalistă la Campionatul naţional individual U 10.

ARTICOLE SIMILARE
- Advertisment -

Cele mai citite

Abonare Vrancea24.ro OK Mai Tarziu