joi, mai 2, 2024
AcasăSportBaschet masculin: CSM Focșani 2007 - înfrângere la scor, pe teren propriu

Baschet masculin: CSM Focșani 2007 – înfrângere la scor, pe teren propriu

În Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” s-a desfășurat, astăzi, meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSO Voluntari, din etapa a noua a Ligii Naționale de Baschet Masculin, Conferința B. Partida a fost dominată de la început și până la final de oaspeți, care au câștigat toate cele 4 sferturi. Scor final, CSM Focșani 2007 – CSO Voluntari 68-95 (16-25, 20-24, 16-22, 16-24). Sâmbătă, 10 decembrie, echipa focșăneană va juca tot pe teren propriu, cu una dintre cele mai bune formații din campionat – SCM OHMA Timișoara.