joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportVolei junioare: fetele Focșaniului încheie sezonul pe locul 4

Volei junioare: fetele Focșaniului încheie sezonul pe locul 4

CSS Academika Focșani și-a încheiat parcursul la Turneul Final al Campionatului Național de Volei junioare. Voleibalistele Focșaniului au pierdut ultimul meci, disputat în această dimineață: 0-3 (23-25, 10-25, 16-25) cu Dinamo București, una dintre favoritele turneului. Sâmbătă, echipa focșăneană se impusese cu 3-0 (25-19, 25-20, 25-13) în fața echipei CSM București. CSS Academika Focșani s-a clasat pe locul 4 al turneului final, cu 7 puncte. A fost un sezon foarte bun pentru tinerele voleibaliste ale Focșaniului, solicitant, dar și cu satisfacții. Cele mai multe dintre voleibaliste au jucat atât la junioare cât și la senioare, în Divizia A2 Est.