sâmbătă, mai 4, 2024
AcasăSportVolei feminin: meci decisiv, astăzi, pentru accederea în turneul final

Volei feminin: meci decisiv, astăzi, pentru accederea în turneul final

Sâmbătă seară, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani, s-au confruntat cele mai bune echipe de volei feminin din Divizia A2 Seria Est. Voleibalistele de la CS Medgidia și CSM Focșani 2007 au oferit un spectacol sportiv aplaudat de cei prezenți, un joc echilibrat și cu momente de suspans. Fetele pregătite de Neculai Harabagiu și Mihaela Tașkiran au fost aproape de a duce partida în set decisiv. Oaspetele s-au mobilizat și au reușit să-și adjudece victoria: CSM Focșani 2007 – CS Medgidia, scor final 1-3 (17-25, 17-25, 25-19, 21-25).

În urma acestui rezultat, CS Medgidia s-a calificat la turneul final pentru promovarea în prima divizie. Astăzi se va disputa meciul decisiv pentru a se stabili a doua echipă calificată de la turneul semifinal găzduit de Focșani. La ora 12:00, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu”, va avea loc partida dintre CSM Focșani 2007 și CSU Hygienium Galați.