miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportVIDEO Echipa CSM Focșani 2007, eliminată din Cupa României

VIDEO Echipa CSM Focșani 2007, eliminată din Cupa României

Echipa CSM Focșani 2007 a fost învinsă în această după amiază, fără drept de apel, cu scorul de 5-0 (2-0), pe propriul teren, de formația CS Știința Miroslava (județul Iași), care evoluează în Liga a II-a. Partida a avut loc pe stadionul Milcovul, iar oaspeții au dominat meciul de la un capăt la celălalt. De altfel, ieșenii au evoluat toată repriza a doua în 10 jucători de câmp, prin eliminarea unuia dintre fotbaliști, dar chiar și așa au reușit să marcheze două goluri. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 se va alege cu 1.000 de euro din partea Federației Române de Fotbal. Următorul meci al jucătorilor antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma va fi sâmbătă, 7 octombrie. CSM Focșani 2007 va juca în deplasare, cu ACS Sănătatea Darabani, într-o partidă contând pentru etapa a VII-a a Seriei I din Liga a III-a.