joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportVictorie de senzaţie a handbaliştilor focşăneni în faţa campioanei ţării

Victorie de senzaţie a handbaliştilor focşăneni în faţa campioanei ţării

Echipa de handbal de prima ligă CSM Focşani 2007 a obţinut în acestă seară o victorie răsunătoare, chiar în faţa campionaei ţării, HCM Minaur Baia Mare. Handbaliştii antrenaţi de Viorel Ciubotaru au învins cu scorul de 28-23, după ce la pauză cele două combatante au fost la egalitate, 11-11. Gazdele au jucat senzațional în repriza a doua, când s-au desprins pe tabela de marcaj, conducând la un moment dat chiar și la o diferență de opt goluri. Băimărenii au avut la rândul lor un final bun și s-au apropiat doar la trei goluri, dar în ultimele minute au cedat, meciul încheindu-se la o diferență de cinci goluri. Atmosfera din Sala Polivalentă din Focşani a fost una de mare sărbătoare, peste 1000 de oameni aplaudând la final, la scenă deschisă, victoria handbaliştilor gazdă. Este cea de a treia victorie în actualul sezon pentru focșăneni, care au acumulat zece puncte.