joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Victorie pentru CSM Focșani 2007, în primul meci...

ULTIMA ORĂ Victorie pentru CSM Focșani 2007, în primul meci al sezonului de pe teren propriu

Meci echilibrat, astăzi după-amiază, pe stadionul Milcovul din Focșani. În etapa a treia a campionatului Ligii a III-a la fotbal, CSM Focșani 2007 a jucat, pentru prima dată în acest sezon, pe teren propriu, întâlnind formația Foresta Suceava. Victoria jucătorilor pregătiți de Vasile Burgă și Adrian Toma a venit târziu, spre finalul partidei, prin golul marcat de Ștefan Lupu, în minutul 86. Focșănenii și-au creat mai multe ocazii în repriza secundă, beneficiind și de avantajul omului în plus, oaspeții având un jucător eliminat în ultimele minute ale primei reprize. Scor final, CSM Focșani 2007-Foresta Suceava 1-0 (0-0).

În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 7 puncte, după 3 partide. În primele două etape, cu meciuri jucate în deplasare, fotbaliștii focșăneni obținuseră 4 puncte: victorie pe terenul echipei ACS Șomuz Fălticeni, cu 1-0, și egal, 1-1, cu CSM Rm. Sărat. În etapa următoare, focșăneni vor evolua în deplasare, cu CSM Roman, vineri, 14 septembrie. Până atunci, marți, 11 septembrie, CSM Focșani 2007 va juca, pe stadionul Milcovul, meciul cu Sporting Liești, contând pentru etapa a patra națională a Cupei României.