marți, aprilie 30, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Polo feminin: Steaua București a câștigat Cupa României,...

ULTIMA ORĂ Polo feminin: Steaua București a câștigat Cupa României, la Bazinul de înot din Focșani

S-a încheiat Cupa României-Suzuki la Polo Senioare, competiție desfășurată la Bazinul de înot didactic din Focșani. A fost prima competiție importantă de polo la bazinul focșănean, de până acum. Au fost 3 zile de jocuri spectaculoase, cu multe goluri, în care favoritele s-au impus. Ultimul meci a fost, practic, finala competiției, între CSA Steaua București (campioana națională a acestui sezon) și CS Rapid București (locul 2 în acest sezon). Stelistele au reușit să câștige partida, la limită, cu scorul de 10-9. Astfel, CSA Steaua București a realizat dubla campionat-cupă, la polo feminin, în acest sezon. Înainte de acest meci a avut loc jocul pentru locul al treilea, dintre CS Dinamo București și CSM Tg. Mureș. Dinamovistele s-au impus cu scorul de 16-8 și au încheiat Cupa României pe aceeași poziție ca în clasamentul acestui sezon – locul al treilea. Iată rezultatele jocurilor din primele două zile ale Cupei României:

– Vineri: CS Rapid București – CSM Tg. Mureș 32-10; CSA Steaua București – CS Dinamo București 10-5;

– Sâmbătă: CSA Steaua București – CSM Tg. Mureș 29-3; CS Rapid București – CS Dinamo București 9-6.