duminică, mai 5, 2024
AcasăActualitateULTIMA ORĂ Meci de baschet de Liga I, oprit la...

ULTIMA ORĂ Meci de baschet de Liga I, oprit la jumătate, din cauza lipsei ambulanței

Situație cel puțin ciudată, în această seară, la Sala Polivalentă din Focșani. Meciul de baschet din Liga Națională, dintre CSM Focșani 2007 și CSM Sighetul Marmației s-a oprit după două reprize, la scorul de 37-29 pentru echipa gazdă. Meciul nu s-a reluat, după pauză, iar când au trecut 30 de minute arbitrii au fluierat încheierea partidei. Toată lumea a plecat nelămurită de la meci, neexistând vreo explicație. Pe surse, am aflat că ambulanța ar fi lipsit de la meci (ar fi plecat la pauză), nu se știe din ce motive. Ambulanța aparține unei clinici private, din sfera de influență a PSD. Această situație ar putea avea urmări nefaste pentru echipa focșăneană, care se luptă pentru locul al IV-lea în clasamentul Grupei B a Ligii Naționale de Baschet. CSM Focșani 2007 ar putea pierde la masa verde acest meci și s-ar putea alege și cu alte sancțiuni, inclusiv financiare. Săptămâna viitoare, în ultimul meci din acest an, CSM Focșani va evolua în deplasare, cu Atletic Constanța.

Din păcate, nu este prima dată când o echipă a clubului municipiului Focșani ar pierde un meci la masa verde. În sezonul 2018-2019, echipa de fotbal CSM Focșani 2007 a pierdut două meciuri la masa verde, în Liga a treia, din cauza neglijenței reprezentanților echipei.