luni, aprilie 29, 2024
AcasăFocsaniULTIMA ORĂ Handbal: victorie pentru CSM Focșani 2007 la reluarea...

ULTIMA ORĂ Handbal: victorie pentru CSM Focșani 2007 la reluarea Ligii Zimbrilor

S-au reluat partidele Ligii Naționale de handbal masculin. În această după-amiază, CSM Focșani 2007 a evoluat pe teren propriu, în compania formației ACS HC Buzău 2012. Handbaliștii echipei focșănene și-au respectat statutul de favoriți și s-au impus cu scorul de 25-19 (la pauză 15-9). În urma acestei victorii, CSM Focșani 2007 a acumulat 31 de puncte și se menține pe locul al șaselea în Liga Zimbrilor. Duminică seară, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare cu AHC Potaissa Turda, liderul de conjunctură din Liga Națională din cauză că CS Dinamo București are mai puține meciuri jucate. (foto: arhivă)