sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal: victorie la limită pentru CSM Focșani 2007...

ULTIMA ORĂ Handbal: victorie la limită pentru CSM Focșani 2007 în Liga Națională

În această seară, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” din Focșani, s-a disputat meciul din Liga Națională de handbal masculin dintre CSM Focșani 2007 și ACS HC Buzău. Partida a contat pentru etapa a patra a Ligii Zimbrilor și a stat sub semnul echilibrului. Cele două echipe au mers, practic, cap la cap și au încheiat prima repriză la egalitate, scor 16-16. Repriza secundă s-a desfășurat aproape în aceleași coordonate ale echilibrului, cu un plus, însă, în dreptul gazdelor. Astfel, handbaliștii echipei focșănene au reușit să se mențină la o anumită distanță față de adversari până la finalul partidei. Scor final, CSM Focșani 2007 – ACS HC Buzău 29-28 (16-16).

Urmează cel mai greu meci pentru echipa focșăneană: în etapa a cincea, CSM Focșani 2007 va evolua în deplasare, pe terenul multiplei campioane Dinamo București, echipă care domină handbalul masculin românesc în ultimii ani. Meciul este programat sâmbătă, 24 septembrie.