sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie pentru CSM Focșani 2007 în...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie pentru CSM Focșani 2007 în ultima etapă a turului ligii naționale

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida de handbal masculin, din liga națională, dintre CSM Focșani 2007 și CS Universitatea Cluj, contând pentru etapa a XIII-a, ultima a turului sezonului 2021-2022. Handbaliștii echipei focșănene și-au respectat statutul de favoriți, mai ales în prima repriză, și s-au impus cu scorul de 31-24 (16-8). Cu această victorie, echipa focșăneană a acumulat 25 de puncte și se menține în prima jumătate a clasamentului Ligii Zimbrilor. Sâmbătă, 4 decembrie, CSM Focșani 2007 va disputa returul cu Haukar (Islanda) în deplasare, în Cupa Europeană EHF. În tur, pe teren propriu, echipa focșăneană a câștigat la două goluri diferență (scor 28-26).