duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie la limită pentru CSM...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie la limită pentru CSM Focșani 2007, în deplasare, în prima etapă a sezonului

Clubul sportiv al administrației publice a municipiului Focșani a debutat, astăzi, și în sezonul 2023-2024 al Ligii Naționale de Handbal Masculin. Handbaliștii pregătiți de Dalibor Cutura au jucat în deplasare, cu SCM Timișoara. A fost un meci destul de echilibrat, cu un plus pentru handbaliștii echipei focșănene, mai ales în prima repriză. Spre finalul partidei, gazdele au forțat, însă nu au reușit nici măcar obținerea unui rezultat de egalitate. Astfel, SCM Timișoara – CSM Focșani 2007, scor final 28-29 (11-14).

În etapa a doua, echipa focșăneană va juca pe teren propriu – Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu” – cu multipla campioană Dinamo București.