joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie la limită, în deplasare,...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: victorie la limită, în deplasare, pentru CSM Focșani 2007

În această seară s-a disputat meciul de handbal masculin dintre CSU Suceava și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a XII-a din Liga Zimbrilor. Handbaliștii echipei focșănene au avut o primă repriză dificilă, în care sucevenii și-au impus jocul și au condus cu 12-10 la pauză. În repriza secundă, handbaliștii de la CSM Focșani 2007 și-au revenit și au reușit să întoarcă rezultatul. Ei au câștigat, la final, la un gol diferență: Suceava – Focșani 25-26. Handbaliștii echipei focșănene revin, astfel, cu o victorie, după două înfrângeri consecutive. În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 22 de puncte și a rămas pe locul al șaselea al clasamentului.