vineri, mai 3, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: echipa focșăneană a pierdut la limită...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: echipa focșăneană a pierdut la limită în fața echipei HC Dobrogea Sud Constanța

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida de handbal masculin dintre CSM Focșani 2007 și HC Dobrogea Sud Constanța, din etapa a XXIV-a a Ligii Naționale. A fost un meci greu, de luptă, între două echipe apropiate ca valoare. Handbaliștii din Constanța au reușit să ia un mic avans în prima repriză, pe care l-au menținut până la pauză (3 goluri diferență). În repriza secundă, handbaliștii gazdă au echilibrat jocul, însă nu au reușit să întoarcă rezultatul. Scor final, CSM Focșani 2007 – HC Dobrogea Sud Constanța 25-26 (9-12). Duminică seară, tot la Sala Sporturilor din Focșani, CSM Focșani 2007 va juca în compania lui CS Minaur Baia Mare, echipă calificată în finala Cupei Europene EHF.