duminică, mai 12, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani a pierdut meciul...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani a pierdut meciul de la Buzău, din Liga Zimbrilor

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de handbal masculin dintre HC Buzău 2012 și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a treia din Liga Națională. Handbaliștii lui Dalibor Cutura au început bine jocul, însă buzoienii au preluat inițiativa și au început să se distanțeze pe tabela de marcaj. Gazdele au intrat la pauză cu un avantaj de 4 goluri. Handbaliștii echipei buzoiene au menținut controlul jocului și în repriza secundă, iar oaspeții nu au reușit să se apropie de egalare. Astfel, HC Buzău 2012 – CSM Focșani 2007, scor final 31-25 (15-11). În etapa următoare, echipa focșăneană va evolua pe teren propriu. Meciul cu CSM Sighișoara va avea loc sâmbătă, 16 septembrie, la Sala Sporturilor ”Alin Moldoveanu”. (foto: arhivă)