sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007, victorie...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007, victorie pe teren propriu

În această seară, s-a disputat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSU din Suceava, din ultima etapă a turului Ligii Naționale de handbal masculin. Echipa focșăneană avea nevoie de victorie, pentru a mai urca un loc în clasamentul Ligii Zimbrilor. În prima repriză, jocul a fost echilibrat în cea mai mare parte. Spre finalul primei reprize, handbaliștii pregătiți de Dalibor Cutura au forțat și s-au desprins la 4 goluri pe tabela de marcaj. Gazdele au început în forță repriza secundă, însă au încetinit ritmul pe parcurs, iar oaspeții au încercat să recupereze diferența. Nu au reușit, iar meciul s-a încheiat cu victoria echipei focșănene, scor final 33-30 (18-14). În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 17 puncte și a urcat pe locul 8 în Liga Zimbrilor. În acest an se vor mai disputa și partidele din etapa a XIV-a, prima a returului. Echipa focșăneană va evolua pe teren propriu, peste o săptămână, cu SCM Politehnica Timișoara.