joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 smulge...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 smulge un egal în ultimele secunde, după ce a condus aproape tot meciul

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CSM București, din Liga Națională de handbal masculin. Handbaliștii lui Dalibor Cutura au început foarte bine partida, au dominat, iar portarul Cloșcă a fost în mare formă. La un moment dat, diferența pe tabela de marcaj a fost și de 6 goluri în favoarea gazdelor.. La pauză, scorul a fost 15-11. În schimb, oaspeții au început mai bine repriza secundă, dar erori individuale și ratări au fost de ambele părți. Cu 10 minute înainte de final, oaspeții au egalat la 20. Mai mult, în ultimele două minute ale meciului, handbaliștii lui Eliodor Voica au trecut în avantaj, în premieră, pe tabela de marcaj. Ca de obicei, finalul de meci a fost tensionat, iar gazdele au reușit să egaleze în ultimele secunde. Astfel CSM Focșani 2007 – CSM București, scor final 24-24 (15-11).

În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 11 puncte și a urcat pe locul 7 în clasamentul Ligii Zimbrilor. În etapa următoare, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu CS Minaur Baia Mare (locul al treilea). (foto: arhivă)