miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăFocsaniULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 continuă în...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 continuă în cupele europene

În urmă cu câteva minute s-a încheiat partida retur din Cupa Europeană EHF la handbal masculin, din Islanda, dintre echipa locală Haukar și CSM Focșani 2007. Echipa focșăneană a început acest meci cu un avantaj de două goluri, 28-26 în meciul tur. Meciul de astăzi a fost unul intens și tensionat, islandezii fiind susținuți de suporterii din tribune. Handbaliștii echipei focșănene au dominat prima repriză, iar la pauză aveau un avantaj de 4 goluri (14-10). În a doua parte a reprizei secunde, gazdele au presat și, spre final, au încercat să răstoarne rezultatul. Nu au reușit și, până la urmă, echipa focșăneană s-a calificat în turul următorul (optimi) al cupelor europene. Scor final, Haukar – CSM Focșani 2007: 27-26 (10-14).