vineri, mai 3, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 câștigă pe terenul...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 câștigă pe terenul ultimei clasate

Astăzi s-au disputat mai multe meciuri din cadrul etapei a zecea a Ligii Naționale de Handbal Masculin. Printre acestea s-a numărat și partida dintre CSM Oradea și CSM Focșani 2007. Gazdele nu adunaseră niciun punct în cele 9 etape de până acum, fiind pe ultimul loc al clasamentului. În schimb, echipa focșăneană avea 19 puncte și era pe locul al patrulea înaintea acestui meci. În prima parte, jocul a fost destul de echilibrat, lanterna roșie ținând pasul cu handbaliștii mai experimentați ai echipei focșănene. La pauză, oaspeții au intrat, totuși, cu un avantaj de 3 goluri. Gazdele au început mai bine repriza secundă și au încercat să se apropie de echipa focșăneană pe tabela de marcaj. Experiența și valoarea superioară și-au spus, până la urmă, cuvântul, iar handbaliștii echipei de pe Milcov s-au impus, la o diferență de doar două goluri (mică față de așteptări): CSM Oradea – CSM Focșani 2007, scor final 27-29 (12-15). În urma acestei victorii, echipa focșăneană se menține pe locul 4 în Liga Zimbrilor, cu 22 de puncte. (foto: arhivă)