luni, aprilie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut, acasă,...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: CSM Focșani 2007 a pierdut, acasă, derby-ul cu Minaur Baia Mare

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul dintre CSM Focșani 2007 și CS Minaur Baia Mare, contând pentru etapa a XI-a a Ligii Naționale de Handbal Masculin. A fost, practic, un derby, între ocupantele locurilor 4 și 3 din Liga Zimbrilor. Încă de la început, băimărenii s-au arătat mai siguri pe ei și mai concentrați, reușind să conducă, în mod constant, pe tabela de marcaj. Handbaliștii echipei focșănene s-au întrecut în ratări. În schimb, portarul Marocico a reușit să mai potolească din avântul oaspeților. La jumătatea primei reprize, Minaur Baia Mare avea un avans de 4 goluri. La pauză a fost o diferență de 5 goluri: CSM Focșani 2007 – CS Minaur Baia Mare 10-15. Ratările au continuat și în repriza secundă: ambele echipe au înscris doar câte două goluri fiecare în primele 10 minute. Handbaliștii echipei gazdă au încercat să revină pe tabela de marcaj, însă ratările și inexactitățile din atac și-au spus cuvântul. Până la urmă, meciul s-a încheiat cu victoria oaspeților: CSM Focșani 2007 – CS Minaur Baia Mare 22-24 (10-15).