joi, aprilie 18, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal masculin: campioana Dinamo București a plecat neînvinsă...

ULTIMA ORĂ Handbal masculin: campioana Dinamo București a plecat neînvinsă de la Focșani, și de această dată

În această seară s-a disputat meciul de handbal masculin dintre CSM Focșani 2007 și Dinamo București, contând pentru etapa a XVIII-a a Ligii Naționale. Oaspeții, care domină de ani buni handbalul românesc, au început în forță și s-au distanța pe tabela de marcaj. Însă, în ultimele 10 minute ale primei reprize, jocul dinamoviștilor nu a mai mers la fel de bine, iar handbaliștii echipei focșănene s-au apropiat la 3 goluri. În repriza secundă, multiplii campioni ai României și-au respectat statutul și au dominat clar jocul, distanța dintre cele două echipe ajungând, în unele momente, la 11 și 12 goluri. Scor final, CSM Focșani 2007 – Dinamo București 26-35 (12-15).