sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Handbal: a doua înfrângere consecutivă pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Handbal: a doua înfrângere consecutivă pentru CSM Focșani 2007

În urmă cu câteva minute s-a încheiat meciul de handbal masculin dintre HC Dobrogea Sud și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a XI-a a Ligii Zimbrilor. Acest meci a adus a doua înfrângere consecutivă pentru echipa focșăneană, ceea ce nu s-a mai întâmplat de ceva vreme. Față de meciul pierdut duminică, în mod surprinzător, pe teren propriu, în compania codașei clasamentului (CSM Alexandria), meciul de astăzi se anunța foarte dificil pentru CSM Focșani 2007, echipa constănțeană fiind una foarte bună, cu experiență, clasată pe locul secund în liga națională. Partida a fost dominată de gazde, astfel că, la final, HC Dobrogea Sud s-a impus cu scorul de 26-20 (13-7). În urma acestei înfrângeri, CSM Focșani 2007 rămâne pe locul 6 în clasament, cu 19 puncte.