luni, aprilie 29, 2024
AcasăAdjudULTIMA ORĂ Gugeștiul învinge Adjudul la mare luptă,...

ULTIMA ORĂ Gugeștiul învinge Adjudul la mare luptă, în Superliga Vrancei de fotbal

Meci spectaculos, astăzi, pe terenul de fotbal de la Gugești. Cele mai bune echipe ale campionatului județean de fotbal, CSL Victoria Gugești și CSM Adjud 1946, au jucat în etapa a doua a play-off-ului Superligii Vrancei. Jucătorii ambelor formații au practicat un fotbal de calitate, cu multe faze de poartă și goluri pe măsură. Gazdele au avut mai mult posesia și păreau că se îndreaptă cu pași siguri spre câștigarea celor 3 puncte. 1-0 la pauză, în urma unui gol marcat de Milea, apoi 2-0 în minutul 50, după golul lui Dascălu. Oaspeții nu au cedat și au egalat scorul de pe tabela de marcaj, prin două goluri înscrise în două minute: Padovei în minutul 68 și Predoiu în minutul 69. Jucătorii echipei gugeștene reușesc să revină în avantaj, prin Costin, în minutul 85. Tensiunea crește pe finalul jocului, dar nimeni nu mai înscrie. Astfel, Victoria Gugești – CSM Adjud 1946, scor final 3-2 (1-0). În urma acestui rezultat, echipa gugeșteană se distanțează la 3 puncte în fața echipei adjudene. Urmează, însă, și jocul de la Adjud dintre cele două formații, în acest play-off.