joi, aprilie 18, 2024
AcasăComuna meaCIORASTIULTIMA ORĂ Futsal: victorie pentru Sportul Ciorăști în prima partidă...

ULTIMA ORĂ Futsal: victorie pentru Sportul Ciorăști în prima partidă din play-off

În această seară s-a disputat prima partidă din seria de trei a confruntării dintre CSL Sportul Ciorăști și CSF CFR 1933 Timișoara, contând pentru play-off-ul primei ligi la futsal. Meciul a avut loc la Sala Polivalentă din Focșani. A fost o partidă destul de echilibrată, în ciuda faptului că timișorenii au o echipa mai experimentată. Jucătorii din Ciorăști au deschis scorul în minutul 4, prin Răzvan Crăciun, dar au fost egalați după două minute. În prima repriză, cele două formații și-au mai creat ocazii de gol, mai multe în contul oaspeților, însă nu s-a mai înscris. În repriza a doua, jucătorii gazdă, pregătiți de Marius Cozma, s-au arătat ceva mai hotărâți și au înscris de două ori, prin Răzvan Crăciun, în minutul 26, și Ovidiu Aramă, în minutul 31. Au mai fost ocazii de ambele părți, însă nu s-a mai înscris. Scor final, CSL Sportul Ciorăști – CSF CFR 1033 Timișoara 3-1 (1-1). Următoarele două meciuri vor avea loc la Timișoara și se anunță foarte dificile pentru Sportul Ciorăști. Se califică în semifinalele de play-off echipa care câștigă două din cele trei meciuri.