miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăComuna meaCIORASTIULTIMA ORĂ Futsal: victorie muncită a echipei Sportul Ciorăști la...

ULTIMA ORĂ Futsal: victorie muncită a echipei Sportul Ciorăști la Cluj-Napoca

Astăzi după-amiază s-a disputat meciul dintre CFF Clujana Cluj-Napoca și Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăști, contând pentru etapa a patra a turului suplimentar din Liga 1 la futsal. Partida s-a desfășurat în Sala Sporturilor ”Horia Demian” din Cluj-Napoca. Meciul a fost destul de echilibrat, mai ales în prima parte. Gazdele, care sunt pe ultimul loc în clasament, și-au depășit condiția și au condus la pauză cu scorul de 5-3. Până la urmă, în repriza secundă, jucătorii echipei din Ciorăști și-au impus jocul și au revenit, reușind să întoarcă rezultatul și să câștige meciul cu scorul de 9-5. În urma acestui rezultat, Sportul Ciorăști a urcat pe locul 5 în clasament, cu 16 puncte.

Pe 22 februarie, în etapa a cincea a turului suplimentar, CSL Sportul Ciorăști va evolua la Sala Polivalentă din Focșani în compania liderului primei ligi, Autobergamo Deva. Până atunci, vor avea loc meciurile din Cupa României. Echipa de liga secundă ACS Mausoleul Mărășești va juca în deplasare, cu AS Inter Gheorghieni, vineri, 11 februarie. ACS Mausoleu Mărășești este pe locul secund în Seria 1 Est a Ligii a doua la futsal. Sâmbătă, 12 februarie, Sportul Ciorăști va juca meciul de Cupa României la Focșani, cu Luceafărul Buzău.