vineri, martie 29, 2024
AcasăComuna meaCIORASTIULTIMA ORĂ Futsal: victorie în ultima etapă pentru Sportul Ciorăști

ULTIMA ORĂ Futsal: victorie în ultima etapă pentru Sportul Ciorăști

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida de futsal de Liga 1 dintre Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăști și Luceafărul Buzău. A fost ultimul meci din acest sezon al primei ligi de futsal. Meciul a fost unul destul de dificil, jucătorii echipei din Ciorăști reușind să se impună abia după pauză. Scor final, Sportul Ciorăști – Luceafărul Buzău 6-3 (1-3). În urma acestei victorii, Sportul Ciorăști încheie primul sezon regulat din Liga 1 la futsal pe locul 5, cu 12 puncte.