joi, aprilie 25, 2024
AcasăComuna meaCIORASTIULTIMA ORĂ Futsal: Sportul Ciorăști s-a calificat în sferturile Cupei...

ULTIMA ORĂ Futsal: Sportul Ciorăști s-a calificat în sferturile Cupei României

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de futsal dintre CSL Sportul Ciorăști și ACS KSE Târgu Secuiesc, contând pentru optimile Cupei României. După o primă repriză mai slabă, fotbaliștii echipei din Ciorăști s-au dezlănțuit în repriza secundă și s-au impus în mod clar în fața celor din Târgu Secuiesc, care evoluează în prima ligă. Scor final: 10-6 (1-4) pentru Sportul Ciorăști.

Sala Polivalentă din Focșani găzduiește, în acest weekend, un turneu național de Cupa României la futsal, optimi și sferturi. Al doilea meci al zilei de la Focșani este între Kereszthegy Remetea (L2) și Autobergamo Deva (L1). Câștigătoarea acestei partide va juca mâine, de la ora 11.00, în sferturi, cu Sportul Ciorăști. Învingătoarea de mâine se va califica la turneul final al Cupei României la futsal – Final Four.