vineri, aprilie 26, 2024
AcasăComuna meaCIORASTIULTIMA ORĂ Futsal: Sportul Ciorăști a pierdut meciul de Cupa...

ULTIMA ORĂ Futsal: Sportul Ciorăști a pierdut meciul de Cupa României de la Galați

Meci greu, în această seară, pentru Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăști, în Cupa României la futsal. Echipa vrânceană a jucat la Galați, cu CS United Galați, o confruntare din sferturile de finală ale Cupei României. CS United Galați și-a respectat statutul de favorită (locul secund în prima ligă), a dominat jocul și a reușit să se impună fără mari probleme. Scor final: 6-1 (3-1) pentru gazde.

Alături de CS United Galați s-au mai calificat în semifinalele competiției Autobergamo Deva (liderul ligii întâi) și ACS West Deva (liderul Seriei 3 Vest din liga a doua). Ultima partidă din sferturile Cupei României la futsal va avea loc peste patru zile, între Fortius 2014 Buzău (liga a doua) și Futsal Klub Odorheiu Secuiesc (local al treilea în prima ligă). CS United Galați și CSL Sportul Ciorăști se vor întâlni din nou, peste câteva zile, de data aceasta în campionatul ligii întâi. Sâmbătă, 5 martie, tot la Galați, cele două echipe vor juca un meci contând pentru etapa a VI-a a turului suplimentar.