sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăComuna meaCIORASTIULTIMA ORĂ Futsal: egal pentru Sportul Ciorăști cu liderul campionatului

ULTIMA ORĂ Futsal: egal pentru Sportul Ciorăști cu liderul campionatului

În această seară, la Sala Sporturilor din Focșani, a avut loc partida de Liga 1 de futsal dintre Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăști și Autobergamo Deva. Meciul a contat pentru etapa a cincea a turului suplimentar al sezonului 2021-2022. Chiar dacă și-au creat câteva ocazii de gol, jucătorii echipei ciorăștene au fost dominați de cei din Deva în prima repriză, experiența spunându-și cuvântul. Prin urmare, la pauză conduceau oaspeții cu scorul de 4-1, golul gazdelor fiind înscris de Ovidiu Aramă, în minutul 13. În schimb, jucătorii Sportului Ciorăști au început în forță repriza secundă și au reușit să echilibreze jocul și scorul de pe tabelă. Cu tenacitate, jucătorii antrenați de Marius Cozma au înscris gol după gol și au egalat liderul campionatului. Scorul final a fost 4-4, jucătorii echipei ciorăștene reușind să revină, astfel, după ce au fost conduși cu 4-0. De amintit că în cele două meciuri din sezonul regulat dintre echipele din Ciorăși și Deva, Autobergamo s-a impus cu 6-4 și cu 6-0. În urma rezultatului de astăzi, Sportul Ciorăști a acumulat 17 puncte și a urcat pe locul 5 în clasamentul Ligii 1. Autobergamo Deva are 35 de puncte și se află pe primul loc. În etapa a șasea a turului suplimentar, CSL Sportul Ciorăști va evolua în deplasare, cu United Galați. Meciul este programat pe data de 6 martie.