vineri, aprilie 26, 2024
AcasăComuna meaCIORASTIULTIMA ORĂ Futsal: doar egal pentru Sportul Ciorăști, acasă, cu...

ULTIMA ORĂ Futsal: doar egal pentru Sportul Ciorăști, acasă, cu Luceafărul Buzău

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida de futsal din Liga 1, dintre Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăști și Clubul Sportiv Luceafărul Buzău. Meciul a contat pentru etapa a treia a turului suplimentar al primei ligi. A fost un joc echilibrat, ca între două vecine de clasament, aflate la egalitate de puncte. Iar meciul de astăzi s-a încheiat tot la egalitate, scor 2-2 (la pauză 0-2). În urma acestui rezultat, echipa din Ciorăști și cea din Buzău împart locurile 5-6, cu câte 13 puncte fiecare. În etapa a patra, Sportul Ciorăști va juca în deplasare, pe terenul ultimei clasate, CFF Clujana Cluj Napoca. Partida va avea loc miercuri, 9 februarie.