vineri, aprilie 26, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie mare a naționalei de tineret în meciul...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie mare a naționalei de tineret în meciul cu Anglia

Victorie de senzație a naționalei de tineret în al doilea meci din Grupa C a turneului final al Campionatului European. România a învins Anglia cu scorul de 4-2 (0-0), după un final electrizant, interzis cardiacilor. Golurile formației noastre au fost marcate de George Pușcaș, în minutul 76, dintr-un penalty scos de Florinel Coman, Ianis Hagi, în minutul 85, Florinel Coman de două ori, în minutele 88 și 90+3. Cu această victorie, România a acumulat 6 puncte și este aproape de calificarea în semifinale. Ultimul meci din grupă va fi luni, 24 iunie, cu Franța, una din marile favorite ale CE U21.