luni, mai 6, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie la scor pentru CSM Focșani 2007

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie la scor pentru CSM Focșani 2007

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida dintre CSM Focșani 2007 și ACS Sportul Chiscani, contând pentru etapa a zecea (prima a returului) din Liga 3 la fotbal. Așa cum era de așteptat, jucătorii focșăneni au dominat partida cu ultima clasată din Seria a doua. Focșănenii și-au creat numeroase ocazii de a marca și au reușit să înscrie de 8 ori. Scor final, CSM Focșani 2007 – ACS Sportul Chiscani 8-0 (3-0). Performerul partidei a fost Băciuț, cu 4 goluri marcate (în minutele 40, 53, 62, 83). Celelalte goluri au fost înscrise de Manu (minutul 6), Ciochină (minutul 45), Pascu (autogol, minutul 49), Săpunaru (minutul 79). De menționat că Manu a ratat o lovitură de la 11 metri, în minutul 34. În urma acestei victorii, CSM Focșani 2007 se menține pe locul secund în Seria a doua, cu 23 de puncte. Pe 5 noiembrie, în etapa a XI-a, focșănenii vor evolua în deplasare, cu Aerostar Bacău, o pretendentă la promovarea în liga secundă.