duminică, aprilie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie la limită pentru Focșani în meciul...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie la limită pentru Focșani în meciul cu Metalul Buzău

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat partida de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și AFC Metalul Buzău, contând pentru etapa a șaptea din play-off-ul Ligii 3. A fost un meci disputat, cu multe ocazii și 5 goluri. Focșănenii au deschis scorul în minutul 10, prin Băciuț. Apoi, până la finalul primei reprize, oaspeții au înscris două goluri, preluând conducerea. În repriza secundă, jucătorii lui Marius Bratu au reușit să întoarcă rezultatul, prin golurile înscrise de Manu și Taciuc (din penalty). Scor final, CSM Focșani 2007 – AFC Metalul Buzău 3-2 (1-2). Peste o săptămână, echipa focșăneană va evolua în deplasare, pe terenul liderului seriei a doua, AFC Suporter Club Oțelul Galați.