miercuri, aprilie 24, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie în deplasare pentru CSM Focșani 2007

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie în deplasare pentru CSM Focșani 2007

În urmă cu puțin timp, s-a încheiat partida dintre CSM Rm. Sărat și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a VI-a a Ligii 3 la fotbal. Meciul s-a încheiat cu victoria echipei focșănene, care a deschis repede scorul, în minutul 5, prin Taciuc. Jucătorii oaspeți au închis tabela în minutul 88, prin Ghenovici, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Scor final, CSM Rm. Sărat – CSM Focșani 2007: 0-2 (0-1). În urma acestei victorii, echipa focșăneană a acumulat 11 puncte. Sâmbătă, 24 octombrie, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu în compania echipei Avântul Valea Mărului, nou promovată în Liga 3.