joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie în deplasare pentru CSM Focșani 2007

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie în deplasare pentru CSM Focșani 2007

S-a încheiat partida de fotbal dintre CS Sporting Liești și CSM Focșani 2007, din etapa a XIII-a a Ligii 3. A fost un meci de luptă, în care elevii lui Adrian Toma și-au creat mai multe ocazii de gol și au încercat să se impună. La pauză, focșănenii au intrat în avantaj, în urma unui autogol al gazdelor. Repriza secundă a avut, în mare parte, aceeași desfășurare. Jucătorii din Liești au reușit să egaleze, însă insistența focșănenilor s-a concretizat, în minutul 85, atunci când Rogoveanu a înscris golul victoriei. CS Sporting Liești – CSM Focșani 2007, scor final 1-2 (0-1). În urma acestei victorii, echipa focșăneană își menține șansele de accedere în play-off-ul sezonului 2022-2023. Etapa viitoare, pe 26 noiembrie, CSM Focșani 2007 va juca pe teren propriu, cu CS Aerostar Bacău.