joi, mai 2, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie importantă pentru CSM Focșani 2007 la...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie importantă pentru CSM Focșani 2007 la Buzău

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul dintre AFC Metalul Buzău și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a XVI-a din Liga a treia la fotbal. A fost o partidă între două echipe puternice, vecine în clasamentul seriei a doua: gazdele, AFC, pe locul al treilea, cu 30 de puncte, oaspeții, CSM, pe locul secund, cu 35 de puncte. Până la urmă, focșănenii și-au făcut treaba mai bine și și-au îndeplinit obiectivul: au luat cele 3 puncte. Scor final, AFC Metalul Buzău – CSM Focșani 2007 1-2 (0-1). Primul gol a fost un autogol al buzoienilor, în minutul 30, iar golul al doilea al focșănenilor a fost marcat de Băciuț, în minutul 75. Gazdele au înscris golul de onoare la ultima fază a meciului. În urma acestei victorii, CSM Focșani 2007 și-a consolidat poziția în clasament (38 de puncte), în perspectiva jocurilor din play-off. Mai sunt două etape din sezonul regulat, echipa focșăneană având de înfruntat alte două formații puternice din serie: săptămâna viitoare, acasă, cu CSM Rm. Sărat, iar în ultima etapă, în deplasare, cu CS Sporting Liești. (foto: arhivă)