luni, mai 6, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie importantă pentru CSM Focșani 2007, în...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie importantă pentru CSM Focșani 2007, în deplasare

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida dintre CS Aerostar Bacău și CSM Focșani 2007, contând pentru etapa a XI-a a seriei a doua din Liga 3 la fotbal. A fost un meci greu, cu o echipă pretendentă la promovarea în liga secundă, însă jucătorii focșăneni au reușit să-și impună jocul și să obțină o victorie puțin scontată, dar foarte importantă. Scor final, CS Aerostar Bacău – CSM Focșani 2007 0-2 (0-1). Golurile victoriei au fost înscrise de Băciuț, în minutul 24, și Dascălu, în minutul 83. În urma acestui rezultat, echipa focșăneană a acumulat 26 de puncte și a urcat, provizoriu, pe primul loc în serie. Fostul lider, ACS Suporter Club Oțelul Galați, va juca mâine cu ultima clasată. În etapa următoare, CSM Focșani 2007 va evolua pe teren propriu, cu CS Viitorul Ianca. Meciul va avea loc sâmbătă, 13 noiembrie, pe stadionul Milcovul.