vineri, martie 29, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie fără emoții pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie fără emoții pentru CSM Focșani 2007

În această după-amiază, pe stadionul Milcovul, s-a desfășurat meciul de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și AFC Dinamo Bacău, din etapa a patra a play-out-ului Ligii 3. A fost un meci care nu a pus probleme echipei focșănene. Fără să-și creeze multe ocazii, focșănenii au intrat la pauză cu un avantaj de două goluri. Mai întâi, în minutul 21, la o minge trimisă în careu de Manu, fundașul oaspeților, Ganea, a trimis în proprie poartă. Apoi, pe contraatac, Pasăre a înscris în minutul 39. Repriza secundă a avut, în general, aceeași desfășurare, fără a se mai înscrie vreun gol. Dominarea teritorială a gazdelor nu s-a mai concretizat, dar nici atacurile oaspeților nu au avut eficiență pe tabela de marcaj. Astfel, CSM Focșani 2007 – AFC Dinamo Bacău, scor final 2-0 (2-0). Etapa viitoare, echipa focșăneană va evolua în deplasare, cu ACS Voința Limpeziș, pe 29 aprilie. (foto: arhivă)