vineri, aprilie 19, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie din două penalty-uri pentru CSM Focșani...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie din două penalty-uri pentru CSM Focșani 2007

Meci cu multe ocazii și doar două goluri, astăzi după-amiază, pe Stadionul Milcovul din Focșani. Jucătorii antrenați de Marius Bratu și Mircea Lazăr au dominat partida cu nou promovata Hușana Huși și au reușit să înscrie de două ori, prin Ciprian Petre. Ambele goluri au fost din lovituri de la 11 metri, câte una pe repriză. Scor final: CSM Focșani 2007 – Hușana Huși: 2-0 (1-0). În urma acestui rezultat, CSM Focșani 2007 a acumulat 13 puncte și se menține în prima parte a clasamentului Seriei I, la 5 puncte distanță de liderul Aerostar Bacău. Săptămâna viitoare, în etapa a șaptea, echipa focșăneană va juca în deplasare, cu CSM Bacău.