joi, aprilie 25, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie cu emoții pentru România în fața...

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie cu emoții pentru România în fața Ungariei, la CE U21

Echipa națională de fotbal a României a disputat, în această seară, al doilea meci din cadrul grupelor turneului final al Campionatului European, ce se desfășoară în Ungaria și Slovenia. Elevii lui Adrian Mutu au jucat împotriva țării gazdă, Ungaria. A fost un meci mai greu decât ne așteptam, chiar dacă gazdele au rămas în 10 oameni, în minutul 42. În repriza secundă, în ciuda dominării totale a tricolorilor, maghiarii au deschis scorul în minutul 56. Până la urmă, jucătorii lui Adrian Mutu au reușit să întoarcă rezultatul și au înscris prin Alexandru Mățan (minutul 70) și Alexandru Pașcanu (minutul 87). Scor final, România – Ungaria 2-1 (0-0). Cel de-al treilea meci al grupei va fi marți, 30 martie, cu Germania, una dintre favoritele la titlul continental.