joi, martie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru România U21, cu Finlanda

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru România U21, cu Finlanda

În această seară, pe Stadionul ”Anghel Iordănescu” din Voluntari, s-a disputat partida de fotbal U21 România-Finlanda, contând pentru preliminariile turneului final EURO 2021. După un start ezitant, în care au primit și un gol, în minutul 3, fotbaliștii lui Mirel Rădoi au reușit să întoarcă rezultatul și să se impună clar, cu scorul de 4-1 (3-1). Eroul partidei a fost Mihăilă, jucătorul lui CSU Craiova, care a marcat toate cele 4 goluri. De menționat că la golul al treilea, din prelungirile primei reprize, pare că un jucător finlandez a împins mingea în propria poartă. În urma acestei victorii, România se află în fruntea grupei de calificare, cu același număr de puncte (9) ca Danemarca (care are un meci mai puțin). Următorul meci din grupă al naționalei de tineret va fi marți, 19 noiembrie, în deplasare, cu Irlanda de Nord.