joi, martie 28, 2024
AcasăSportULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru CSM Focșani 2007

ULTIMA ORĂ Fotbal: victorie clară pentru CSM Focșani 2007

În urmă cu puțin timp s-a încheiat meciul de fotbal dintre CSM Focșani 2007 și Metalul Buzău. Partida a fost dominată de fotbaliștii focșăneni, care s-au impus, la final, cu scorul de 3-0 (1-0). Golurile au fost marcate de Remus Popa (din penalty), Predoiu și Paizan. În ultimele minute, oaspeții au jucat în 10 oameni, după eliminarea unui jucător. După această victorie, CSM Focșani 2007 a acumulat 31 de puncte și se menține în prima jumătate a clasamentului Seriei I. Săptămâna viitoare se vor disputa două etape în cadrul Ligii a treia. Astfel, miercuri, 10 aprilie, elevii antrenați de Vasile Burgă și Adrian Toma se vor deplasa pe terenul vecinilor de la Sporting Liești, iar sâmbătă, 13 aprilie, vor juca pe stadionul Milcovul cu formația de pe locul secund, Oțelul Galați.